Motocykliści uwielbiają zmieniać machiny – nowy sezon na innej maszynie to coś, czego nie da się przedstawić słowami. To kłopotliwe, wymiana motoru nie zawsze jest taka prosta – kłopotem jest oczywiście odnalezienie kupca, który będzie w stanie zapłacić za motor. Jeśli pragniemy ekspresowo sprzedać motor bądź inny jednoślad z silnikiem – warto uczynić takie miejsca, jak skup motocykli.

To wyjątkowa firma, która specjalizuje się w kupowaniu motocykli i skuterów. Za każdy egzemplarz skup płaci gotówką – szybko oraz bezpiecznie. Jeśli zatem potrzebujemy pieniędzy czy też po prostu chcemy wymienić motor, niemniej jednak nie mamy wolnego czasu na prywatną sprzedaż – skup motocykli Warszawa z pewnością wspomoże rozwiązać kłopot oraz zaoferuje wysoką cenę za jednoślad.

 

Jak wygląda proces sprzedaży motocykla w skupie?

W wypadku prywatnej sprzedaży musimy maszynę gruntownie opisać oraz wystawić ogłoszenie – najporządniej w internecie. Sprawdza się także gazeta czy poczta pantoflowa. Kłopot polega na tym, że przy prywatnej sprzedaży musimy liczyć się z tym, że pełny proces potrwa – w pewnych momentach nawet parę miesięcy (czym droższy lub też o wiele bardziej egzotyczny motocykl lub ewentualnie skuter, tym dłużej szuka oryginalnego właściciela). W wypadku, gdy potrzebujemy pieniędzy oraz miejsca w garażu – skup skuterów będzie bezcenny. Proces wygląda następująco:

 

1. Zgłaszamy się do skupu motorów/skuterów (najlepiej telefonicznie bądź też za pomocą internetu) oraz opisujemy maszynę, jaką chcemy sprzedać

2. Specjalista ze skupu przyjeżdża na umówione miejsce i ogląda motocykl

3. Po oględzinach następuje wycena – skup skuterów Olsztyn prezentuje propozycję, którą sprzedający może zaakceptować lub też odrzucić. Wycena w większości wypadków jest gratisowa, też nie ma obaw, że w razie odmowy, sprzedający będzie musiał ponosić jakiekolwiek koszty.

4. W wypadku zgody – spisana zostaje umowa, a po wręczeniu gotówki – skup zabiera skuter.

 

To wszystko – łatwe, proste i przyjemne. Skup załatwia wszystkie sprawy urzędowe a my jako sprzedający możemy napełniać się dużym zastrzykiem gotówki i możliwością zakupu nowiutkiej maszyny czy też wydania pieniędzy na inny upragniony cel.