Jeszcze do niedawna Polacy wyruszali w głównej mierze na Zachód, nie tylko do pracy, ale także w celach turystycznych. Dzisiaj coraz to więcej osób obiera kierunek wschodni, albowiem Wschód wrócił nareszcie do łask. Ten kusicielski region to perfekcyjne miejsce na zresetowanie się i nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są także Wycieczki na Ukrainę z Rzeszowa. Naturalnie najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym rejonie i lubią klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już niemalże codzienność każdego przewodnika krajoznawczego po wschodniej witrynie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, wyśmienitą kuchnią i niezmiernie, jednak to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków entuzjastycznie wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, albowiem to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, w związku z tym na przejściu granicznym zostaniemy zapytani o paszport, wypada być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy niezmiernie długo, niekiedy nawet kilkanaście godzin. Wynika to z dużego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wycieczka na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeżeli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez trwogi. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, i ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są niesłychanie podobne, wystarczy ich jedynie stosownie używać.
Największą oraz najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu turystów. Lwów to zabytki, perfekcyjna kuchni i bezmiar inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę